Srbija poklonila bodove Nemačkoj: U poslednjem kolu borba za prolaz i bodove

Rukometaši Srbije poraženi su od Nemačke 34:33 u drugom kolu Grupe E Svetskog prvenstva.

rukomet
Wikipedia

Rukometaši Srbije poraženi su od Nemačke 34:33 (19:17, 15:16) u drugom kolu Svetskog prvenstva u okviru Grupe E.

Utakmica je počela boljom igrom Nemačke u napadu. Rukometaši Srbije nisu pronašli pravo rešenje u odbrani tokom prvih 30 minuta.

Pivotmen Johanes Gola pravio je velike probleme bekovima Srbije, što je rezultiralo pomeranjem igrača sa šest metara i praktično im otvarao šut ka golu Cupare, a kasnije i Bomaštera.

Srbija je konstantno jurila prednost Nemačke, što nije bilo nedostižno, međutim neorganizovana igra u napadu rezultirala je propuštenim prilikama.

Brzi centar koji su rukometaši Nemačke izvodili, a potom iz tih akcija i postizali golove koštao je Srbiju pobede.

Bilo je i promašenih zicera srpskih rukometaša tokom cele utakmice, što su protivnici kažnjavali već u sledećem napadu.

Defanzivna igra Srbije bila je izuzetno loša na današnjem meču. Nemci su uigranim akcijama pravili velike probleme srpskim bekovima, jer su sa tih pozicija i primili najveći broj golova na meču.

Sporiji ritam igre u tranzicionom napadu Srbije bio je konstanta.

Nemačka je igrala izuzetno jaku i agresivnu odbranu, što je dovodilo do isključenja igrača, čak pet puta su sudije dosudile dva minuta pauze za reprezentativce Nemačke, dok su “orlovi” dobili dva isključenja.

Na pet minuta do kraja utakmice “orlovi” su imali izgledne prilike da se primaknu protivniku na gol razlike, međutim, prvo Borzaš nije iskoristio prelepo dodavanje Stefana Dodića, a zatim je Pešmalbek u padu loše reagovao, odnosno golman Nemačke odbranio.

Lazar Kukić bio je najbolji strelac Srbije na ovom meču sa sedam postignutih golova, sledila su ga krila, Nemanja Ilić i Bogdan Radivojević sa po 5 pogodaka.

Mertens i Gola bili su najefikasniji kod Nemačke, sa 6 odnosno 7 golova.

Nemačka je ovom pobedom osvojila nova dva boda i obezbedila plasman u narednu fazu Svetskog rukometnog prvenstva.

Srbija se u poslednjem kolu sastaje sa Katarom koji večeras igra protiv Alžira.

Meč Srbija – Katar biće odlučujući za nastavak takmičenja, “orlovi” imaju još uvek šanse da u narednu fazu prenesu dva boda, ukoliko savladaju narednog protivnika, samim tim biće većih šansi za četvrtfinale.

Utakmica protiv Katara na programu je u utorak od 20.30 časova.