Srbija pretrpela prvi poraz na EP u Turskoj: Od ‘Orlića’ bolji Crnogorci

Reprezentacija Srbije, igrači do 18 godina starosti, pretrpela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Turskoj. Od njih je bila bolja selekcija Crne Gore sa 73:78 (19:22, 18:15, 17:23, 19:18).

Na samom startu meča daleko bolje se snašao crnogorski tim, bio precizniji pogotovo u šutu za tri poena, imao nekoliko ofanzivnih skokova što je rezultiralo vođstvom rivala od 9:18 posle šest minuta igre. Usledio je tajm-aut selektora Bućana, posle koga su srpski juniori zaigrali daleko čvršće u fazi odbrane, dok su se kapiten Stefan Lazarević i Vasilije Vučetić pobrinuli da dođe do ravnoteže u vazdušnim duelima što je automatski uticalo na smanjenje zaostatka – 19:22. U nastavku meča razigrao se centar Zoran Nikolić koji je imao najveće zasluge što je Crna Gora u 16. minutu ponovo uspela da se rezultatski odlepi – 29:36. Ipak, finiš prvog poluvremena obeležili su srpski juniori koji su napravili seriju 8:1 i uspeli da dođu do izjednačenja – 37:37. Ponovo je odbrana našeg tima delovala sigurno, a kapitenu Lazareviću u napadačkim akcijama pridružio se borbeni Radovan Đoković.

Do prvog i jedinog vođstva(41:40) reprezentativci Srbije došli su u 22. minutu, ali je rival veoma brzo preuzeo kontrolu i preko Petra Popovića u finišu trećeg perioda došao do prednosti – 44:53. Ipak, usledila je serija našeg tima od 8:0 u režiji razigranog Vasilija Vučetića, na koju su Crnogorci odgovorili istom merom i na isteku 30. minutu ponovo imali vođstvo od sedam poena – 51:58. Situacija za srpske juniore postala je još teža kad je u 33. minutu posle trojke Alekse Ilića morao da se suoči sa dvocifrenim zaostatkom – 55:65.

Nisu se predavali izabranici selektora Bućana i uspeli su preko Vanje Marinkovića, Ilije Đokovića i Danila Ostojića da ponovo uhvate priključak – 64:68 (35. minut). Na ulasku u poslednji minut rezultat na semaforu bio je 70:73, ali je 20 sekundi kasnije usledila nova trojka Petra Popovića posle čega je sve bilo gotovo.

SRBIJA U18: Peno 5, Simić, Ćarapić, Osotjić 7, R. Đoković 8, Marinković 14, I. Đoković 10, Lazarević 9, Pavlović 2, Radovanović 4, Vučetić 14, Karadžić.

CRNA GORA U18: Andjelić, Jelovac, Čvorović, Krivokapić 9, Radunović 1, Hadžibegović, Popović 25, Bacović, Nikolić 20, Ilić 10, Dozić 13, Knežević.