Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Letoniju 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22) u prvom kolu D grupe četrdesetog Evrobasketa.

Od početka meča tim selektora Đorđevića bio je u zaostatku za protivnikom. Letonci su imali i 12 poena prednosti (23:11), ali su naši reprezentativci tada zaigrali znatno bolje.

Lučić, Bogdanović i Marjanović, bili su motor preokreta, koji nam je najpre doneo izjednačenje (30:30), a zatim i vođstvo 42:37. Ipak, poluvreme je završeno vođstvom Letonaca 47:45, koji su postigli koš sa zvukom sirene.

U prvih 20 minuta Srbija je imala mnogo problema sa odbranom. Prozingis je pravio mnogo problema na oba dela terena. Sa druge strane odlično su mu odgovorili Bogdanović i Lučić, koji je napravio četiri prekršaja.

Srbija je u trećoj deonici uspela da iskoristi činjenicu da je Prozingis zbog četiri prekršaja bio na klupi. Dosta su dobro igrali Gudurić, Mačvan i Kuzmić, Jović je agresivnom odbranom uspeo da iznudi i nesportski prekršaj. Sve to odvelo nas je na plus osam nešto više od dva minuta pred poslednji kvartal.

U tom poslednjem kvartalu, oba tima su bila prilično stegnuta, pa je na polovini naš tim vodio 73:67. Letonci su tada uspeli da preokrenu i posle trojke Prozingisa tri minuta pre kraja povedu 75:73. Od tada je naš tim serijom 7:0 uspeo da preokrene i u poslednja dva minuta uđe sa plus 5 (80:75).

Naš tim u drugom kolu, u subotu u 16 časova igra sa Rusijom.