Srbija se umiriti ne može: ‘Delfini’ preko Hrvatske do zlata u Svetskoj ligi

Vaterpolo reprezentacija
beta

Vaterpolo reprezentacija Srbije odbranila je titulu u Svetskoj ligi i time obezbedila plasman na Olimpijske igre naredne godine u Rio de Žaneiru.

Srbija je u finalu u Bergamu posle sjajne igre u drugom delu pobedila Hrvatsku rezultatom 9:6 (1:1, 1:3,3:1,4:1).

Ekipi Dejana Savića ništa nije išlo od ruke u prvom poluvremenu, Hrvati su u nekoliko navrata imali dva gola prednosti, ali nisu uspeli da se odlepe.

U nastavku meča Srbija je pokazala zbog čega je trenutno bez dileme najbolji tim na svetu, sjajnom igrom je u potpunosti nadigrala velikog rivala i stigla je do devete titule u Svetskoj ligi u 13. izdanju ovog takmičenja.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Duško Pijetlović sa tri gola, dok su po dva gola postigli Dušan Mandić i Andrija Prlainović. Najefikasniji u ekipi Hrvatske bio je Sandro Sukno sa dva gola.

Finale Svetske lige: Srbija – Hrvatska 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1)

Bazen: Olimpijskog centra u Bergamu. Gledalaca 1200. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Gomez (Italija). Igrač više: Srbija 10 (5), Hrvatska 12 (3). Dva igrača više: Hrvatska 2(0). Peterci: Srbija 1 (1) Hrvatska 2 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković, Lončar, Joković 2, Bukić  1, Vukićević 1, Bušlje, Sukno 2, Paškvalin, Šetka, Obradović, Bijač. Selektor: Tucak.