SRPSKI GOLMAN JE HEROJ U ŠPANIJI: Dao gol Atletiku i ispisao istoriju La Lige (VIDEO)

Srpski golman iz redova Eibara Marko Dmitrović postigao je vodeći gol za svoju ekipu na meču protiv Atletiko Madrida u okviru 19. kola La Lige. Madriđani su ipak uspeli da naprave preokret i slave sa 2:1.

screenshot/youtube.com/F8TBALLS

Dmitrović je već izvesno vreme stub ekipe, koju svojim odbranama često čuva od debakla u utakmicama La Lige.

U okviru 19. kola španskog prvenstva, Dmitrović je doneo svojoj ekipi prednost u 12. minutu igre.

Srpski golman izveo je jedanaesterac za Eibar i rutinski savladao jednog od najboljih čuvara mreže na svetu – Jana Oblaka.

Daleko od toga da je Dmitrović jedini slučaj golmana koji izvodi prekide u svetu fudbala, ali je svakako nesvakidašnji.

Marko je tako postao prvi čuvar mreže nakon skoro 20 godina koji je postigao gol u španskom fudbalskom prvenstvu.

Atletiko je ipak do kraja uspeo da preokrene rezultat na 2:1. Oba gola postigao je Luis Suarez, prvi u 40, a drugi sa penala u 88. minutu.

Atletiko je pobedom došao do 44. boda, čime zauzima prvo mesto na tabeli La Lige, dok je Eibar 15. sa 19 bodova.