Srpsko-ruski ‘rat’ pripao Jeleni: Jankovićeva u drugom kolu Vimbldona

Jelena Janković

Srpska teniserka Jelena Janković posle velike borbei skoro tri časa igre ipak je uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona.

Jelena je eliminisala Ruskinju Jelenu Vesninu sa 6:4, 3:6 i 10:8 u dramatičnom trećem setu u meču koji je trajao 161 minut.

I u ovom duelu Jankovićeve videli smo dosta njenih oscilacija, odnosno uspona i padova u igri.

Srećom, Srpkinja je u maratonskom trećem setu pokazala koliki je borac i naposletku je savladala neugodnu Vesninu.

Janković je u sedmom gemu prvog seta napravila brejk i povela u meču. Vesnina je uzvratila u drugom setu, napravila je brejk u drugom gemu i tu prednost je sačuvala do kraja deonice.

Ruska teniserka je bolje počela treći set, napravila je brejk u petom gemu i posle gema osvojenog na svoj servis povela sa 4:2. Janković je zatim vezala tri gema i preokrenula na 5:4. Teniserke su nakon toga osvojile gemove na svoj servis, sve do 13. gema kada je Vesnina oduzela servis protivnici i povela sa 7:6.

Vesnina je u narednom gemu servirala za pobedu, ali je Janković vratila brejk i izjednačila na 7:7. Obe su ponovo osvajale gemove na svoj servis, sve do 18. gema kada je Janković napravila brejk i ostvarila pobedu.

U drugoj rundi je čeka još jedna Ruskinja, Jevgenija Rodina, koja je pobedila Jelinu Svitolinu sa 2-1.