Štafeta Amerike oborila rekord star 15 godina na SP u Poljskoj

Štafeta selekcije SAD na četiri puta 400, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu dvorani u Sopotu, u Poljskoj.

Muška štafeta SAD, u sastavu Kajl Klemons, Dejvid Verburg, Kind Batler i Kelvin Smit, stazu je pretrčala za tri minuta, dve sekunde i 13 stotinki i na taj način za 70 stotinki oborila 15 godina star svetski rekord u dvorani.

I prethodni svetski rekord, postavljen 1999. godine, držali su Amerikanci.

Srebrna medalja pripala je atletičarima Velike Britanije, koji su su trku završili za 3:03,49, dok je selekcija Jamajke prošla treća kroz cilj za 3:03,69.

U ženskoj konkurenciji, Amerikanke su trku završile za tri minuta, 24 sekunde i 83 stotinki.

Srebrna medalja pripala je Jamajčankama, koje su bile sporije skoro dve sekunde, dok su bronzanu medalju osvojile Britanke (3:27,90).