Stao već u drugom kolu: Troicki zaustavljen u Notingemu

Viktor Troicki

Viktor Troicki zaustavljen je u drugom kolu turnira u Notingemu, poslednjeg pred treći Gren slem sezone Vimbldon.

Srpski teniser, koji je bio postavljen za šestog nosioca, poražen je od Sergeja Stahovskog iz Ukrajine – 6:4, 6:2.

Posle sjajnih izdanja u Štutgartu (poraz u finalu od Rafaela Nadala) i Kvinsu (poraz od Endija Marija u polufinalu), Viktor nije imao snage da se sutprostavi rivalu, koji je slavio za sat i tri minuta igre.

Troicki se dobro držao do sedmog gema prvog seta, do kog nismo videli nijednu brejk loptu, da bi Stahovski uspeo da iskoristi prvu šansu i zatim lagano privede set kraju.

Drugi deo igre otvoren je novim oduzetim servisom od strane Ukrajinca, da bi isto ponovio u sedmom gemu, a onda as servisom prošao u narednu rundu.