STARA MUŠTERIJA: Troicki ponovo bolji od Tima za plasman u OSMINU FINALA!

troicki
printscreen

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju, pošto je danas pobedio sedmog igrača sveta, Austrijanca Dominika Tima u tri seta - 6:3, 3:6, 7:6(5).

Ovo je bio treći medjusobni duel Troickog i Tima i treća pobeda srpskog tenisera, a današnji meč trajao je sat i 50 minuta.

Protivnik Troickom u narednom kolu biće Amerikanac Džon Izner.

Troicki je na početku prvog seta poveo sa 3:0, uz jedan brejk, i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja seta. Austrijanac je u drugom setu uzvratio istom merom, oduzeo je servis Troickom u šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da meč odvede u treći set.

Obojica tenisera su u odlučujućem setu bila sigurna na svoj servis, pa je pobednik rešen u taj-brejku.

Troicki je poveo sa 5:2 u taj-brejku i imao je dva servisa da završi posao, ali je Tim uspeo da se vrati i izjednači na 5:5. Medjutim, Austrijanac je napravio grešku i poklonio Troickom meč loptu koju je srpski teniser iskoristio.