Suarez ‘ugrizao’ Madriđane u derbiju: Barsa pobedila u ‘El Klasiku’ i pobegla Realu na ‘plus 4’

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrid sa 2:1 (1:1) u „El Klasiku” u okviru 28. kola španske Primere.

Katalonci su ovom pobedom stekli četiri boda prednosti u odnosu na večitog rivala, deset kola pre kraja nacionalnog šampionata i došli na korak do nove titule.

Nejmar je u 19. minutu sa leve strane izveo slobodnjak, a Matje je u maniru iskusnih golgetera rutinski glavom poslao loptu u mrežu.

Do je izjednačenja je došlo u 31. minute pogotkom dobitnika „Zlatne lopte” za 2014. godinu – Kristijana Ronalda. Lepu akciju Reala je započeo Luka Modrić koji je uposlio Benzemu, Francuz je „bubamaru” smo odložio za kolegu iz napada koji je bez problema savladao Brava.

U finišu prvog dela igre Rael je imao čak tri dobre prilike. Najpre je Bejlu poništen pogodak zbog ofsajda Ronalda. Nedugo zatim i Portugalac je ponovo pretio, no golman Barse se istakao dobrom intervencijom. U nastavku te akcije pokušao je ponovo Bejl slabijom desnom nogom, ali nije bilo promene rezultata.

Nastavili su Madriđani s ofanzivom i u drugom delu meča, ali nisu uspevali da zatresu mreču.

I kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna sa druge strane. Dani Alveš je odlično proigrao Luisa Suareza u 56. minutu, Urugvajac je majstorski primio loptu i uspeo je da savlada Ikera Kasiljasa – 2:1.

Veliku priliku imao je domaćin preko Mesija u 73. minute. Ciljao je levicom sa oko 25 metara, ali je lopta prozujala tik pored stative.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.