SUPERKLASIKO: River utišao “La Bomboneru” i zakuvao borbu za titulu! (VIDEO)

gol
print screen/you tube.com/Will

River Pejt je uspeo da ubedljivo savlada Boku Juniors (1:3) i tako priđe najvećem rivalu i lideru argentinskog šampionata na samo 4 boda zaostatka.

Gosti su uspeli da šokiraju “La Bombonjeru” već u prvih dvadesetak minuta. River je poveo spektakularnim golom Martineza u 15. minutu, da bi desetak minuta kasnije Luis Alario iskoristio kontru za velikih 2:0.

Nade domaćih navijača koji su ispunili “La Bombonjeru” do poslednjeg mesta, podgrejao je Fernando Gago, fantatstičnim golom iz slobodnog udarca.

To je bilo sve od igrača Boke, a tačku na ovaj susret stavio je Druisi, golom u nadoknadi drugog poluvremena.

Boka je i dalje prva sa 49 bodova, drugi je San Lorenco sa 46, dok River Plejt ima bod manje ali i jednu utakmicu manje od vodeće dve ekipe.