Superliga: Crveno-beli ubedljivi protiv Kragujevčana, Zvezda – Radnički 82:62

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su prvo mesto i maksimalan učinak i nakon četvrtog kola Superlige Srbije.

Ekipa Dejana Radonjića je u Pioniru u derbiju kola savladala Radnički iz Kragujevca rezultatom 82:62.

Gosti iz Kragujevca dobro su se držali u prvom poluvremenu, a Zvezda, koja je ponovo igrala bez Ivana Radenovića i Raška Katića, utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 24:10.

Boban Marjanović odigrao je još jednu dominantnu partiju sa 16 poena i 12 skokova, a sjajan je bio i Tadija Dragićević sa 18 poena (trojke 5-8) i 6 uhvaćenih lopti. DeMarkus Nelson dodao je 10, a Dženkins i Lazić po 9 poena. Kod gostiju, Sava Lešić je imao 18 poena i 4 skoka, a Marko Marinović 13 poena i 6 asistencija.

Ovo je bio poslednji meč crveno-belih pred polufinale ABA lige protiv Cibone.