Sva sreća pa je prijateljski meč: Dinamo prejak za Partizan, crno-beli primili četiri komada

Crno-beli su u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj poraženi od moskovskog Dinama 1:4.

Golove za Dinamo postigli su Matje Valbuena u četvrtom minutu, Aleksandr Kokorin u 14, Roman Zobin u 69. i Kevin Kuranji u 80. minutu iz jedanaesterca. Jedini gol za Partizan postigao je Stefan Babović u 75. minutu sa bele tačke.

Utakmica je trebalo da počne u 15.30, ali je kasnila oko 15 minuta, pošto su sudije kasnile.

Beogradski klub će sledeći meč na pripremema odigrati 27. januara, kada će se sastati sa švajcarskim Cirihom.

Partizan je jesenji deo Super lige Srbije završio na prvom mestu sa 38 bodova, šest više od Crvene zvezde.

Crno-beli će prvi takmičarski meč u prolećnom delu šampionata odigrati 21. februara na svom stadionu protiv Voždovca.

Partizan (sastavi):

Prvo poluvreme: Lukač, Pauljević, Petrović Nemanja, Stevanović, Ćirković, Drinčić, Brašanac, Živković, Luka, Lazović, Kojić (4-4-2)

Drugo poluvreme: Živković Živko, Marinković, Volkov, Ilić Branko, Petrović Ivan, Marković, Babović, Ilić Saša, Grbić, Ninković, Šaponjić (4-3-3)

Klupa: Kljajić, Lukić, Pantić (Škuletić i Bogosavac imaju temperaturu 38°)

Dinamo Moskva: Šunin, Kozlov (Rotenberg 46′), Samba (Danilkin 46′), Duglas Teišeira, Bjutner, Jonov (katrč 66′), Denisov (Jusupov 46′), Žirkov (Džudžak 46′), Kokorin (Kuranji 46′), Valbuena (Zobnin 66′), Vankier.

Igrali su još: Džudžak, Jusupov, Tašaev, Zobnin, Katrič, Obolskij, Kuranji, Berezovksi, Gabulov, Danilkin, Jarmolicki, Rotenberg.