Svetsko prvenstvo u kajaku: Bronzani Tomićević i Torubarov

Dvojac u sastavu Marko Tomićević i Vladimir Torubarov osvojio je bronzu na Svetskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Moskvi.

Tomićević i Torubarov su u disciplini K2 na 1.000 metara ostvarili treće vreme, od 3:09.857 minuta.

Zlato je pripalo Slovacima Eriku Vlčeku i Juraju Taru, dok su se srebrom okitili Keni Volas i Lahlan Tejm.

Tomićević i Torubarov su tako Srbiji doneli prvu medalju na planetarnom šampionatu, a ujedno su ostvarili i najveći uspeh u karijerama. Njih dvojica odnedavno čine dvojac, ali su članovi mlade talentovane generacije srpskog kajaka koja je počela da niže sve veće uspehe u poslednjih nekoliko godina.

To je ujedno prva medalja za srpski kajak na Svetskom prvenstvu posle 16 godina, što njihov uspeh čini još vrednijim.

Slovaci su vodili tokom cele trke, a na kraju su trijumfovali u vremenu od 3:08.784 minuta, ispred Australijanaca, koji su im sve pretili, dok je srpski dvojac u samom finišu pojačao i zasluženo došao do medalje.

Tomićević i Torubarov su u borbi za bronzu za nešto više od šest desetinki pobedili Nemce Maksa Rendšmita i Markusa Grosa.

Iza osvajača medalja i Nemaca sledile su posade Mađarske, Litvanije, Kanade, Belorusije i Rusije.

Ranije je Dejan Pajić u discipline K1 na 1.000 metara bio treći u B finalu i tako je zauzeo 12. mesto u konačnom plasmanu, dok je Dalma Benedek-Ružičić donela je Srbiji drugu medalju na Svetskom prvenstvu u Moskvi, pošto je osvojila bronzu.