To je ona stara Barsa: Het-trik Mesija, ‘makazice’ Suareza i ‘petarda’ protiv Levantea (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su Levante sa 5:0 (2:0) u meču 23. kola španske Primere.

Goleadu je započeo Brazilac Nejmar 17. ovosezonskim pogotkom u 17. minutu susreta sa Levanteom. Do odlaska na odmor prednost domaćih duplirao je Lionel Mesi, a taj gol je bio samo početak Argentinčeve magije.

Dvadeset minuta igre u drugom delu susreta bilo je potrebno Lionelu Mesiju da kompletira svoj četvrti het-trik u tekućem šampionatu, a 23. od kada igra u Primeri.

Argentinac je sa tri gola u duelu sa Levanteom stigao do kote 26 i dodatno se približio Kristijanu Ronaldu koji vodi na listi strelaca španske Primere sa 28 golova.

Tačku na trijumf Barselone stavio je mnogo osporavani Luis Suarez u 73. minutu spektakularnim golom makazicama nakon asistencije Adrijana.

Večerašnjim trijumfom nad Levanteom Katalonci su ostali za petama vodećem Real Madridu koji je u subotu rutinski savladao Deportivo La Korunju.