TRESAO SE PIONIR: Crvena zvezda NOKAUTIRALA Real – neka se spremi CSKA!

KK Crvena zvezda - Real Madrid
Printscreen

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su da priređuju svojim navijačima čudesne pobede srušivši Real Madrid u Pioniru u 14. kolu Evrolige.

Zvezda je nošena fantastičnim navijanjem savladala najveći španski klub sa 82:70.

Od samog starta bilo je jasno da je Zvezda spremna za veliku pobedu. Odbrana i koncentracija su od starta bili na nivou, pa je Real u samo u nekolio navrata imao prednost u Beogradu.

Zvezda je dobila sve četiri deonice, u potpunosti je nadigrala velikog rivala i skinula mu je ’skalp’ u Beogradu drugu godinu zaredom.

Na poluvremenu je bilo +8 za izabranike Dejana Radonjića, a Real u nastavku nijednom nije poveo. Ovo je šesta pobeda Zvezde u Evroligi, dok je Real pretrpeo peti poraz.

Marko Simonović je odigrao još jednu maestralnu utakmicu, a završio je sa 20 poena, 12 je dodao Gudurić uz 3 skoka, a po 11 su postigli Jović i Kuzmić. Kod gostiju, Tejlor je zablistao sa 25 poena i 7 trojki, a Ljulj je dodao 12 poena.

U narednom kolu 29. decembra u Beograd stiže prvak Evrope CSKA.