Troicki eliminisan sa turnira u Monte Karlu, Izner preko Srbina do Nadala

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je danas sa Masters turnira u Monte Karlu, pošto je u drugom kolu poražen od Amerikanca Džona Iznera sa 0:2, u setovima 6:7, 6:7.

U njihovom petom međusobnom duelu Izner je do druge pobede došao posle sat i 40 minuta igre.

Prvi set obeležili su dobri servisi na obe strane. Izner je u 10. gemu mogao da oduzme servis Troickom pošto je imao tri vezane brejk lopte, ali je srpski teniser uspeo da se izvuče iz te situacije i taj period igre odvede u taj-brejk.

Izner je u odlučujućem gemu prvog seta načinio jedan mini-brejk, koji mu je bio dovoljan da taj-brejk dobije sa 7:4.

U drugom setu Troicki je zadržao isti nivo igre, dok je Izner imao nešto lošiji procenat ubačenog prvog servisa, ali sprski teniser nije uspeo da iskoristi pad u igri Amerikanca i dođe do brejka, iako je imao sedam prilika za to.

Tako je i drugi set odlučen posle taj-brejka, koji je Izner, 19. teniser sveta na ATP rang listi, dobio sa 7:5, napraviviši jedan mini-brejk više od Troickog.

Izner će se u trećem kolu turnira u Monte Karlu sastati sa Špancem Rafaelom Nadalom.