Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u meču trećeg kola Australijan opena od Čeha Tomaša Berdiha sa 6:4, 6:3, 6:4.

Berdih je ceo meč odservirao savršeno, pa Troicki nije imao nijednu brejk priliku, dok je sedmi igrač na svetu vešto u svakom setu iskoristio svoje šanse.

Prvi set završen je na nesrećan način po Viktora u desetom gemu. U prvih devet gemova nije bilo prilika za brejk, a onda je na svoj servis i vođstvo Berdiha 5:4 Troicki napravio duplu servis grešku na prvoj brejk prilici za Čeha.

Očigledno pod utiskom takvog završetka seta, Troicki je loše započeo drugi set, što je Berdih iskoristio da povede sa 3:0 i potom privede set rutinski kraju.

Berdih je u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, što se pokazalo dovoljnim za pobedu. Viktor je igrao hrabro, ali nije uspeo da pripreti rivalu na njegov servis. U devetom gemu viđen je neverovatan gem, Troicki je na svoj servis spasao čak sedam meč lopti. Međutim, već u narednom Berdih je iskoristio prvu priliku da završi meč.