Troicki spasio meč loptu i plasirao se u glavni žreb turnira u Beču

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao u glavni žreb turnira u Beču pošto je u trećem kolu kvalifikacija savladao Belgijanca Rubena Bemelmansa sa 7:5, 2:6, 7:6(3).

U prvom setu viđena je velika borba i brejka nije bilo sve do 12. gema kada je Troicki iskoristio drugu šansu za oduzimanje servisa protivniku za 7:5.

Belgijanac se u drugom delu meča razigrao i bez problema je izjednačio u setovima uz dva oduzeta servisa Troickom – 2:6.

Treći set je ponovo doneo veliku borbu. Odmah na startu Bemelmans je došao do brejka i stekao veliku prednost. Igralo se bez oduzimanja servisa sve do desetog gema kada je Trocki vratio brejk uz spasenu meč loptu za 5:5. Set je potom otišao u taj-brejk, a tu se naš igrač bolje snašao i obezbedio sebi plasman u glavni žreb.

Ilija Bozoljac završio je učešće u 2. kolu kvalifikacija porazom od Rumuna Viktora Haneskua (6:3, 7:5).

Turnir u Beču igra se za ukupan nagradni fond od 593.705 evra.