Turnir u Beču: Trocki lako do četvrtine finala! Rutinska pobeda nad Čehom 6:3, 6:2

Srpski teniser, Viktor Troicki, rutinski je pobedio Čeka Lukaša Rosola rezultatom 2:0, (6:3, 6:2). Na ovaj način, Viktor se plasirao u četvrtinu finala turnira u Beču (Austrija).

Troicki je na početku meča spasao dve vezane brejk lopte, a ispostaviće se da su to jedine brejk prilike koje je dozvolio rivalu na celom meču.

Ključni brejk u prvom setu Troicki je napravio u četvrtom gemu, a u preostala tri gema na svoj servis izgubio je ukupno dva poena. U drugom setu Viktor je bio još ubedljiviji, napravio je dva brejka i došao do zasluženog trijumfa za samo 55 minuta igre.

Za plasman u polufinale Troicki će se boriti sa boljim iz okršaja Brazilca Tomaža Belučija i Felisijana Lopesa iz Španije.