Turnir u Brizbejnu: Ivanovićeva posle preokreta do pobede protiv Kanepi

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Brizbejnu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Estonku Kaju Kanepi sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4 i 6:3.

Ivanovićeva je do polufinala stigla posle preokreta i vrlo lošeg početka meča. Naime, posle manje od 30 minuta igre u prvom setu srpska teniserka je gubila sa 5:0, ali je od tog trenutka podigla nivo igre i do kraja seta osvojila četiri gema.

U drugom setu se vodila velika borba, teniserke su jedna drugoj oduzimale servis u gotovo svakom gemu, a na kraju je jedan više napravila Ana Ivanović i izjednačila na 1:1.

Ivanovićeva je bolje počela treći set, napravila je brejk i povela je sa 3:1 i taj jedan brejk joj je bio dovoljan za pobedu i plasman u polufinale.

Srpska teniserka će u polufinalu igrati protiv Amerikanke Varvare Lepčenko.