U Kraljevu pukla ‘petarda’: Troicki savladao Delića za ukupnih 5-0 protiv Hrvata

Viktor Troicki je u poslednjem meču duela između Srbije i Hrvatske zabeležio pobedu protiv Mate Delića sa 2:0, po setovima 6:4 i 6:3.

Mate Delić je bio ravnopravan protivnik do samog kraja prvog seta.

Hrvatski teniser je sjajno servirao, čak je prvi stigao i do brejk lopte, ali je Troicki sjajnim servisom i napadom iz forhenda odbranio i osvojio taj gem.

I u sedmom gemu je Delić imao čak 4 brejk lopte, Viktor se izvukao, i od tog trenutka potpuno preuzeo sve konce igre u svoje ruke.

U desetom gemu je bez izgubljenog poena oduzeo servis Hrvatu i završio prvi set rezultatom 6:4, a u drugom setu je u četvrtom gemu stigao do ključnog brejka, koji je držao do kraja.

Meč je trajao manje od sat vremena, a ukupno gledano, ovo je bila najubedljivija pobeda u Dejvis Kupu reprezentacije Srbije.

Srbija u drugom kolu čeka boljeg iz duela Brazila i Argentine.