US Open: Nole sigurno do osmine finala, Đoković – Kveri 6:3, 6:2, 6:2

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u tri seta pobedio domaćeg igrača Sema Kverija, 6:3, 6:2, 6:2.

Đoković je meč dobio za samo 88 minuta, a u osmini finala će igrati sa pobednikom duela Džona Iznera i Filipa Kolšrajbera.

Prvi nosilac je u prvom setu osvojio svoj servis, a onda i napravio brejk, da bi ga posle odbranio i poveo sa 3:0.

Odmah potom je ponovio isto i stekao nedostižnih 5:0, ali je potom izgubio jedan servis i dozvlio Amerikancu da priđe na 5:3.

Nakon toga je na svom servisu osvojio prvi set. Slična situacija se desila i početkom drugog seta, kada je Đoković napravio dva brejka i poveo sa 3:0, samo da bi se Kveri vratio na 3:2.

Srpski reprezentativac je potom zaigrao bolje i osvojio tri gema za 6:2. Đoković je u trećem gemu prvog seta došao do brejka, i posle toga je sigurno priveo meč kraju.