USPEH: Prvakinje Srbije u Ligi šampiona

Fudbalska ženska ekipa Spartaka plasirala se u Ligu šampiona i pored minimalnog poraza od Osijeka.

Spartak je u poslednjoj utakmici kvalifikacija poražen od domaće ekipe sa 1:0, ali u elitno takmičenje ide kao najbolji drugi tim.

Naše najbolje fudbalerke zauzele su prvo mesto među ekipama koje su završile druge u grupi, zahvaljujući ubedljivom trijumfu u ponedeljak, kada je „stradao” moldavski Golijador rezultatom 19:0.

Izabranice Borisa Arsića završile su takmičenje sa dve pobede i jednim porazom, uz gol razliku 22:1. Pored njih, dalje će i Standard iz Liježa koji je bio drugi u grupi 8.

Jedini pogodak na meču za Osijek postigla je Dragica Cepernić već u sedmom minutu, a do kraja meča promene rezultata nije bilo.

U 59. minutu bilo je jasno da Sparkat ne može do gola, pošto je direktan crveni karton dobila Nevena Damnjanović.

Strelac devet pogodaka protiv Golijadora Milena Nikolić nije uspela da zatrese mrežu, ali će braniti zlatnu kopačku osvojenu prošle godine.