Valensija iskoristila poraz Sevilje: ‘Slepi miševi’ doleteli na četvrto mesto pobedom nad Espanjolom

Fudbaleri Valensije iskoristili su kiks Sevilje i današnjom pobedom nad Espanjolom izbili na četvrto mesto na tabeli španske Primere.

Sevilja je ranije danas izgubila od Hetafea u 22. kolu, a Valensija je nakon toga kao gost savladala Espanjol sa 2:1 i sa 44 boda došla na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Valensija je vodila 2:0 pogotkom Pabla Pjatija u 62. i autogolom Paua Lopesa u 85. minutu.

Espanjol je preko Serhija Garsije u 89. minutu uspeo da smanji zaostatak, ali nije došao do boda protiv favorizovane Valensije.

Sevilja je posle 22 odigrane utakmice peta na tabeli sa 42 boda, dok je Espanjol deveti sa 26.