Valjevo prija crno-belima: Partizan preko Metalca do desete pobede

Kk Partizan
kkpartizan.rs

Košarkaši Partizana savladali su Metalac u Valjevu sa 80:62 (24:10, 22:13, 17:23, 17:16), u 11. kolu Superlige.

Ekipa Duška Vujoševića je od samog starta utakmice zaigrala mnogo bolje, vrlo brzo je stigla i do dvocifrene prednosti (18:6), a domaći tim ni u jednom trenutku nije uspeo da uhvati rezultatski priključak i ozbiljnije pripreti crno-belima.

Na poluvremenu, Partizan je imao dvostruko više postignutih poena (46:23) i u nastavku nije dozvolio da ta ubedljiva prednost bude značajnije umanjena.

Partizanu je ovo deseta pobeda u 11 odigranih kola, a do nje su ga predvodili Mihajlo Andrić sa 14, Edo Murić sa 12, Milutinov sa 11 i kapiten Milosavljević sa 10 postignutih poena.

Metalac je pretrpeo peti poraz, a jedini dvocifreni u redovima domaće ekipe bio je Ljubičić sa 10 poena.