Vaterpolisti Srbije savladali Mađarsku u finalu Svetskog kupa

Podmlađena vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je Svetski kup u Kazahstanu pobedom nad Mađarskom sa 11:9 (7:7) posle penala.

Podmlađena vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je Svetski kup pošto je u finalu odigranom u Almatiju savladala Mađarsku posle peteraca rezultatom 11:9. U regularnom delu bilo je 7:7, a sva četiri izvođača penala iz srpskog tima bila su uspešna.

Izabranici Dejana Savića tako su po treći put ove godine savladali Mađarsku u finalu. Nedavno su na Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojili zlato pošto su savladali domaćina tog turnira (12:7), a pre toga slavili su i u Svetskoj ligi u Dubaiju (10:6).

Srbija je na ovom šampionatu igrala u podmlađenom sastavu, bez 11 igrača koji su u Budimpešti osvojili zlato. Dejan Savić je u timu imao samo dvojicu standardnih, Dušana Mandića i Savu Ranđelovića.