Vaterpolo derbi vraćen ‘na nulu’: Partizan savladao Zvezdu i izjednačio u polufinalu

Vaterpolisti Partizana pobedili su na Tašmajdanu Crvenu zvezdu sa 9:7 (2:2, 2:2, 3:1, 2:2) i izjednačili rezultat u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige.

Prve dve četvrtine su protekle u izjednačenoj borbi, na polovini utakmice rezultat je bio 4:4, a ključni period igre bila je treća deonica, u kojoj je Partizan stekao dva gola prednosti za 7:5.

Tu se crno-beli nisu zaustavili, pa su u prvom delu poslednje četvrtine čak duplirali tu prednost, za vođstvo od 9:5 i tada je bilo praktično jasno da će Partizan dobiti ovaj meč.

Zvezda je do kraja sa dva gola uspela samo da ublaži poraz – 9:7. Odlučujući, treći meč polufinalne serije igra se u subotu na ”Banjici”.

Gogov je bio najefikasniji igrač meča sa tri gola, dva je dao Dušan Mandić, dok je u redovima crveno-belih najbolji bio Strahinja Rašović sa tri pogotka.

Večeras od 19 časova igra se druga utakmica drugog polufinala, između Vojvodine i Radničkog. Prvi meč su dobili Kragujevčani i danas će imati prvu ”meč loptu” za plasman u finale.