Deset NBA utakmica odigrano je u noći između srede i četvrtka po srednjeevropskom vremenu, a možda i najveće iznenađenje priredili su košarkaši Bostona koji su posle pet uzastopnih poraza pobedili Majami sa 101:96, iskoristivši tako na najbolji način naprasno odsustvo Lebrona Džejmsa.

Javnost je neposredno pred početak utakmice obaveštena da “kralj neće igrati”, i to jer ima bolove u leđima, pa su “Kelti” mogli da se skoncentrišu na ostatak šampionske ekipe, bez da brinu o čoveku koji je noć ranije ubacio 43 poena Klivlendu.

Ipak, Majami se držao do pred sam kraj, a onda je ceh platilo očajno drugo poluvreme Krisa Boša (tada šutirao 1/6) i Dvejna Vejda (2/9). Džef Grin je trojkom preknuo rezultatsku neizvesnost na dva i po minuta do kraja, a Rejdžon Rondo sa dva pogotka u finišu omogućio Seltiksima da trijumfuju. Ejveri Bredli ih je predvodio sa 23 poena, Rondo je meč završio sa devet poena, 15 asistencija i deset skokova, dok su Vejd sa 17, te Haslem i Alen sa po 14 bili najefikasniji u timu Hita.

Od igrača sa ovdašnjih prostora, neslavnu epizodu imao je mladi crnogorski centar Nikola Vučević. On je u porazu Orlanda od Feniksa (109:93) isključen već u prvoj četvrtini zbog dve tehničke greške, a delovalo je da će imati sjajan nastup jer je za devet minuta već bio stigao do osam poena i tri skoka. Slovenac Goran Dragić je sa 18 poena vodio Sanse do novog trijumfa, a 23 je poraženu ekipu Medžika ubacio rezervista Tobajas Heris.

Nikole Pekovća zbog povrede skočnog zgloba nije bilo u dramatičnom trijumfu Minesote nad Dalasom, koji je pao posle produžetka – 123:122. Španac Riki Rubio je ostvario “tripl dabl” sa 22 poena, 15 asistencija i 10 skokova, a Kevin Lav je poslednji pogodak od svoja 35 poena postigao u samoj završnici meča u kome su Timbervulfsi prokockali “+22” iz prvog, odnosno “+13” iz drugog poluvremena.

Dirk Novicki je 33 sekunde pre definitivnog kraja meča preko Lava postigao koš za vođstvo Meveriksa, a kada mu je isti rival uzvratio na 17 sekundi pre završetka, Nemac je pokušao da bude junak u poslednjem napadu, no ostavši na 27 do tada postignutih poena – nije uspeo da donese pobedu Dalasu.

Filadelfija je doživela 22. uzastopni poraz, ovoga puta od Čikaga sa 94:102, Bruklin Netsi su do desete pobede u nizu pred svojim navijačima, 104:99 protiv Šarlota, stigli bez košgeterskog učinka Mirze Teletovića (pet promašenih šuteva), te 25 poena Derona Vilijamsa, a novi predsednik Njujork Niksa, nekada slavni trener Lejkersa Fil Džekson, posmatrao je kako njegov novi klub ostvaruje sedmi trijumf u nizu – 92:86 protiv uzdrmane Indijane, kojoj je presudio Karmelo Entoni sa 34 poena.