Na pet utakmica 25. kola Bundeslige odigranih u subotu popodne tri pobede su zabeležili gostujući timovi, dok je na preostale dve viđen nerešen ishod.

Najveće iznenađenje je napravila Borusija iz Menhengladbaha koja je uspela da osvoji sva tri boda na gostovanju u Dortmundu i to pre svega zbog bolje igre u prvom poluvremenu. Sve što su uspeli da urade „milioneri” je da smanje zaostatak i to preko Miloša Jojića koji je u igru ušao u 63. minutu umesto Kela, a već u 77. je postigao svoj drugi bundesligaški gol.

Uzbudljivo je bilo i u Hofenhajmu gde je Majnc napravio veliki preokret i to u drugom poluvremenu nakon vođstva domaćeg tima od 2:0.

Bodove sa gostovanja odneo je Hanover koji je sa čak 3:0 trijumfovao na Olimpijskom stadionu u Berlinu protiv Herte.

U Bremenu i Braunšvajgu nije bilo pobednika pošto su Verder i Štutgart odnosno Ajntraht i Volfzburg odigrali po 1:1. Za Verder je svih 90 minuta igrao Aleksandar Ignjoski, a za Volfzburg je na terenu ceo meč proveo Slobodan Medojević.