Naibolji srpski teniser plasirao se među osam najboljih tenisera na turniru u Masters 1000 serije u Majamiju, pošto je savladao Tomija Robreda rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5.

U prva tri gema na startu nije bilo brejkova, da bi u narednom Đoković oduzeo Špancu servis, a potom nakon spašene brejk lopte sačuvao svoj, tako da je došao do osetnije prednosti – 4:1.

Nakon toga, Đoković je bez većih problema održao vođstvo i osvojio prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu oba igrača su u prvih deset gemova suvereno držali svoj servis. Inače, u drugom gemu pri rezultatu 40:40 Novak je, nakon što je linijski sudija doneo pogrešnu odluku a glavni odlučio da se poen ponovi, namerno izbacio lopticu u aut i poklonio poen protivniku, pokazavši da je pre svega veliki čovek, a tek onda veliki sportista (3:18 na snimku ispod).

Odličujući detalj desio se u 11. gemu, kada je Đoković napravio brejk, a već u sledećem došao do pobede i plasmana u četvrtfinale.

Naredni rival najboljem srpskom teniseru biće Endi Mari.