O Kajlu Korveru nećete često čuti u izveštajima sa NBA mečeva, iako je vlasnik jednog neobičnog i teško dostižnog rekorda. On je na 127 uzastopnih postizao trojke, ali i tome je došao kraj.

U porazu njegove Atlante od Portlanda sa 102:78, Korver je trojke šutirao 0/5, čime je stavljena tačka na veliku seriju utakmica u kojoj je bio precizan sa distance. Ove sezone, na njenom početku, premašio je prethodni NBA rekord po broju uzastopnih mečeva na kojoj je neko dao trojku, vlasnik je bio Dejna Beros sa 89 takvih utakmica u šampionatima od 1994. do 1996, a Korver je stao na pomenutih 127. Za to vreme ubacio je 337 dalekometnih šuteva, no dobra odbrana Veslija Metjuza onemogućila ga je da sa serijom nastav.

A Korverov saigrač Antić nije igrao od 22. januara zbog manje frakture u desnom skočnom zglobu. Povratak na parket obeležio je dvocifrenim učinkom: meč je završio sa 10 poena i četiri skoka za samo 16 minuta na parketu. U pobedničkoj ekipi Trejl Blejzersa istkali su se Mo Vilijams sa 16 poena, te Nikola Batum sa dva poena manje i 18 skokova.

Nemanja Nedović, koji je dan ranije zaigrao za filijalu Golden Stejta i to posle duge pauze, nije učestvovao u trijumfu “ratnika” nad Bostonom od 108:88 u gostima, gde su Dejvid Li i Klej Tompson postigli po 18 poena, a Olinik sa 19 jedini bio kakva, takva pretnja ekipi Vorirsa.

Miroslav Raduljica je odigrao tri i po minuta i zabeležio dve asistencije u porazu Milvokija sa 102:116 od Sakramenta koji je na svom sedmom uzastopnom gostovanju imao trojicu lidera: Ajzeu Tomasa, strelca 25 poena, Rudija Geja (22) i Demarkusa Kazinsa (21).

Crnogorski centri su i ovoga puta bili zapaženi, no u porazima svojih ekipa. Nikola Peković je sa 17 poena i šest skokova učestvovao u meču u kome je Njujork, rezultatom 106:118, prekinuo svoju seriju od sedam uzastopno izgubljenih mečeva i to najviše zahvaljujući Karmelu Entoniju koji je pored 33 poena imao po pet skokova i asistencija, te tri “krađe”.

Nikola Vučević je, sa druge strane, sa 15 poena, 10 skokova i četiri asistencije učestvovao u porazu Orlanda sa 89:101 od Hjustona, za koje je Džejms Harden postigao 31 poen, od toga čak 25 u drugom poluvremenu.

Mirza Teletović je sa osam poena, od čega su dve bile trojke i to iz četiri pokušaja, pomogao Bruklin Netsima sa davladaju Memfis sa 103:94 i tako po prvi put u ovoj sezoni dođu do većeg broja pobeda od poraza.

Uoči ovih mečeva, NBA liga je objavila ko su najbolji igrači minulog meseca. U Zapadnoj konferenciji to je Blejk Grifin iz Los Anđeles Klipersa…

… a na Istoku je to, bez da je sumnja postojala, Lebron Džejms iz šampionske ekipe Majamija: