Supertalentovani mladi napadač koji je rođen 1997. godine na svom debiju za crveno-beli tim postigao je pogodak i tako ušao u istoriju tima iz Ljutice Bogdana.

Jović je ušao u igru u 71. minutu i posle samo pet minuta provedenih na terenu je uspeo da ispiše istoriju! Postigao je izjednačujući gol za crveno-bele i upisao se u almanahe kluba sa Marakane. Sa 16 godina, 5 meseci i pet dana, Luka Jović je postao najmlađi strelac Crvene zvezde u takmičarskim mečevima.

Srušio je rekord legendarnog Dejana Stankovića koji je najmlađi strelac Zvezde postao u meču sa Budućnosti iz Podgorice (5:1) 18. avgusta 1995. godine. Deki je tada imao 16 godina, 11 meseci i 24 dana.

Iz kluba sa Marakane još nije stigla potvrda rekorda, ali prema informacijama koje ima redakcija MOZZART Sporta, Jović je novi rekorder.