Ekipa koju vodi Siniša Mihajlović konačno je upisala trijumf nakon tri uzastopna poraza. U okviru 35. kola posle preokreta savladali su Kjevo rezultatom 2:1.

Sampdorija je uspela da u ludoj završnici prekine crni niz od tri uzastopna poraza u Seriji A i konačno zabeleži tri boda. Tim Siniše Mihajlovića je u poslednjih desetak minuta meča izbegao poraz protiv Kjeva uprkos tome što su imali igrača manje na terenu i trijumfovao je sa 2:1.

Kriza očigledno dobro drma ekipu koju sa klupe vodi bivši selektor Srbije i veliki je bio pritisak na njemu i igračima da posle tri duela koja su izgubili konačno zabeleže pobedu ili bar izbegnu poraz, što su uspeli da učine u poslednjih deset minuta meča.

Život je timu iz Đenove prvo zakomplikovao u Mustafi koji je napravio prekršaj u svom šesnaestercu i zaradio crveni karton nakon čega je sa bele tačke Tero doneo prednost Kjevu u 66. minutu.

A onda taman kada su navijači Sampe počeli da se mire sa novim porazom počeo je preokret. Eder je u 81. minutu izjednačio, a onda je Sorijano u trećem minutu nadoknade izazvao erupciju na “Luiđi Ferarisu” pogodivši za 2:1 i pobedu.

U derbiju dva Srbina, bivša igrača Crvene zvezde, u Torinu uspešniji je bio štoper Nikola Maksimović. ‘Bikovi’ su pobedom protiv Udinezea zadržali šanse da se domognu Evrope.

Krenuli su domaći napadački od samog starta meča, a već u 15. minutu stigli su do vođstva. Čiro Imobile uposlio je Marokanca Omar el Hamdauija, a ovaj lako prevario Skufeta.

Nije ‘Zebrama’ pomogao ni ulazak Dušana Baste u 54. minutu, jer je samo dva minuta kasnije Maksimović fantastično izneo loptu, skoro do kaznenog gostiju, i divnim pâsom namestio gol Imobileu. Željko Brkić ostao je na klupi.

Lacio je bio siguran na gostovanju Livornu, koji je u sve težoj situaciji što se opstanka tiče. Kobni za domaće bili su Stefano Mauri i Kandrela. Tri boda vredna opstanka upisao je Kaljari, koji je na Sardiniji pogotkom Maurisija Pinilje u 35. minutu sa penala stigla do sva tri boda.