Fudbaleri Anderlehta savladali su Standard u plej-ofu za titlu šampiona Belgije nakon preokreta sa 2:1, a pobedonosni gol postigao je mnogo osporavani srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Standard je poveo u 28. minutu autogolom Mbembe, ali se isti igrač iskupio za svoju grešku i na asistenciju Tielemansa savladao reprezentativnog golmana Japana Kavašimu.

U 78. minutu na scenu stupa Aleksandar Mitrović koji je sačekao centaršut Vandena, te se izborio za poziciju između dva štopera, dok mu je jedan član odbrane pao pod noge, ali se reprezentativac Srbije nije dao zbuniti, te je prevario čuvara mreže Standarda i matirao ga sa nekih sedam metara.

Belgijski mediji su mnogo puta osporavali umeće mladog srpskog napadača, a zatim i njegovo slavlje nakon golova, ali je Mitrović još jednom pokazao da je kadar za evropske velikane.