Rutinska pobeda Los Blankosa protiv Osasune, 4:0 uz dva gola Kristijana Ronalda. Atletiko u nedelju pod pritiskom na "Mestalji".

Nakon minimalne, ali velike pobede nad Bajernom u prvom susretu polufinala LŠ, Real je na “Bernabeu” ugostio Osasunu i na kraju stigao do 26. prvenstevne pobede.

Kristijano Ronaldo se brzo vratio u formu nakon što je propustio nekoliko utakmica zbog povrede. Mrežu Bajerna nije zatresao, ali iskupio se protiv gostiju iz Pamplone i navijačima podario dva pogotka.

Prvi je postigao već nakon šest minuta igre, drugi u 52. minutu. Jedino je nejasno koji je pogodak lepši? Portugalčeva dva projektila su završila u mreži gostiju.

Treći gol za “Kraljeve” postigao je Serhio Ramos, koji je glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog gosta posle ubačene lopte Di Marije, danas dvostrukog asistenta. Karvahal je u 84. postavio konačnih 4:0. Real trenutno za vodećim Atletikom zaostaje tri boda. Oba kluba imaju još četiri utakmice do kraja.