U pretposlednjem meču 25. kola Serije A, fudbaleri Parme i Fjorentine remizirali su sa 2:2 (1:1).

Mreže su mirovale do 39. minuta kada je Kasano posle akcije sa krila natrčao na loptu za Parminih 1:0, ali je radost kratko trajala. Praktično prvi ozbiljniji napad gostiju iz Firence rezultirao je pogotkom, za koji je bio zadužen Kvadrado.

U uvodnim minutima nastavka Tomović je zbog nespretne reakcije u želji da interveniše dobio žuti karton i skrivio penal, koji je realizovao Amauri. Tu nije bio kraj nevoljama kluba iz Firence – u 53. minutu Diakite je dobio drugi žuti karton, pa su se njegovi saigrači borili za bod sa igračem manje.

Ni drugi put nije Parma zadržala vođstvo, jer je u završnici Fernandez postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca.  Meč nije okončan bez novih isključenja, u 94. minutu su isključeni Munari iz tabora Parme i Valero iz Fjorentine.