Golovima Davida Silve i Edina Džeka Mančester Siti je u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige zabeležio pobedu od 2:0 (1:0) na gostovanju Hal Sitiju.

Siti se na taj način probio do trećeg mesta na tabeli.

Kada je kapiten „građana” Vensan Kompani zaradio crveni karton u 10. minutu zbog prekršaja nad Nikicom Jelavićem izgledalo je da će gosti teško doći do pobede u Halu, ali je takvu pretpostavku prelepim golom u 14. minutu demantovao David Silva. Konačnih 2:0 posle asistencije strelca prvog pogotka u poslednjem minutu utakmice postavio je Edin Džeko koji je pre toga propustio odličnu priliku.

„Tigrovi” su u većem delu meča imali inicijativu, ali nisu uspeli da dođu do ozbiljnije prilike da savladaju Džoa Harta. Čak bi moglo da se kaže da su gosti posle kontranapada imali bolje prilike da postignu još neki pogodak, pre svega Fernandinjo i Džeko.

Aleksandar Kolarov je u igru ušao kao taktička izmena u suijskoj nadoknadi vremena, dok Matija Nastasić zbog povrede ni danas nije bio u timu Manuela Pelegrinija.