Fudbaleri Barselone nastavili su poteru za Atletiko Madridom, pošto su pobedili Betis na svom terenu rezultatom 3:1 u 33. kolu Primere.

Barselona je odigrala jednu od lošijih utakmica ove sezone, ali je uspela da slavi golovima Mesija sa bele tačke.

Osim njega, Figeras je postigao autogol, a sa druge strane, mrežu Pinta zatresao je Kastro.

Katalonci su ovom pobedom ponovo prišli na bod zaostatka za prvoplasiranim Atletikom, koji je u prvom meču dana savladao Viljareal sa 1:0.

Blaugrana je u vođstvo stigla već u 15. minutu. Aleksis Sančes promešao je odbranu gostiju, dobio po nogama, što je iskoristio za pad i sudija je pokazao najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Mesi.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Barselona se u drugom delu igre potpuno povukla. Imao je Betis nekoliko velikih prilika, ali nije uspeo da pogodi gol Pinta.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 67. minutu, kada je Figeras pogodio svoj gol posle centaršuta Adrijana.

Ipak, tim iz Sevilje nije se predavao, pa je smanjio već u sledećem napadu, nakon još jedne očajne reakcije odbrane. Strelac je bio Kastro.

Dileme oko pobednika otklonio je Mesi, pogotkom iz odbitka posle penala. To je Argentincu bio 25 gol u šampionatu, a pre toga je centaršut Nejmara pogodio defanzivca Betisa u ruku.