VN Austrije: Treća pobeda Rozberga u sezoni, Hamilton drugi

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Austrije i smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za klupskim kolegom Luisom Hamiltonom.

Rozberg je do treće pobede u sezoni, a 11. u karijeri došao za sat, 30 minuta, 16 sekundi,930.

On je na samom startu, u prvoj krivini obišao Hamiltona i do kraja je sigurnom vožnjom ostvario pobedu i zaostatak za klupskim kolegom smanjio na 10 bodova.

Drugo mesto zauzeo je Luis Hamilton, a treći kroz cilj prošao je vozač Vilijamsa Felipe Masa.

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a šesti kroz cilj prošao je Niko Hilkenberg iz Fors Indije. Bodove su još osvojili Pastor Maldonado iz Lotusa, Maks Verštapen iz ekipe Toro Roso, Serhio Peres iz Fors Indije i vozač Red Bula Danijel Rikardo.

Naredna trka u šampionatu na programu je 5. jula na stazi Silverston, za Veliku nagradu Velike Britanije.