VODIČ KROZ RODŽEROVE FACE: Federerovo lice najbolje govori o nemoći u meču sa Novakom (FOTO)

Rodžer Federer

Švajcarski teniser Rodžer Federer prvi put u karijeri nema prednost ili makar nerešen rezultat u međusobnim duelima sa Novakom Đokovićem.

Novak je preslišao slavnog Švajcarca u četiri seta (6:1, 6:2, 3:6, 6:3), plasirao se u finale Australijan opena i uspeo je u onome što je toliko dugo čekao ˜– da u mečevima sa Rodžerom bude uspešniji.

Danas su u Melburnu 45. ukrstili rekete, a pobedom u premijernom njihovom meču ove sezone Đoković je došao do 23. pobede.

Igrao je savršeno Beograđanin u prva dva seta, a okončao ih je za tek 54 minuta. Ipak, popravio je svoju igru Rodžer i zasluženo je osvojio treći set.

Ali, Novak je ponovo počeo da dominira u četvrtom, napravio je jedan brejk, a to mu je bilo dovoljno da sebi trasira put ka pokušaju da odbrani titulu.

Koliko je Federer u pojedninim trenucima bio nemoćan, najviše svedoče naredne fotografije.