‘Vučica’ opet pretekla Lacio na drugom mestu: Roma savladala Đenovu, Ljajić meč gledao sa klupe

Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu savladal Đenovu sa 2:0 i bar na kratko se vratila na drugu poziciju na tabeli Serije A.

U dobroj i zanimljivoj utakmici Roma je od starta bila dominantna. Stvarala je više prilika, bolje kontrolisala igru i na kraju zasluženo slavila.

Vučica je povela u 35. minutu preko Sejdua Dumbije, a konačnih 2:0 postavio je Florenci u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ovo je veoma bitna pobeda za Romu koja je tako opet odmakla Napoliju i veoma je blizu da obezbedi bar treću poziciju koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Đenova je i posle ovog poraza ostala na šestoj poziciji sa samo jednim bodom manje od svog gradskog rivala Sampdorije i plasmana u Ligu Evrope.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić proveo je celu utakmicu na klupi domaćih.