Košarkaši Crvene zvezde, započeli su 2017. godinu ubedljivim trijumfom protiv Zadra u okviru 16. kola ABA lige.

Crveno-beli su tako na sjajan način započeli 2017. godinu ostavivši goste iz Zadra na -48 (113:65).

Trener Dejan Radonjić ravnomerno je raspoređivao minutažu igračima na terenu, a u prvoj deonici već devet košarkaša domaćeg tima upisalo se u listu strelaca.

Crvena zvezda je nastavila da rešeta koš gostiju i u drugoj četvrtini, a odbrana Zadra nije imala rešenja za Mitrovića, Dangubića, Voltersa i razigranog Bjelicu. Prednost je rasla iz minuta u minut i dostigla je neverovatnih 40 poena na kraju prvog poluvremena.

Zvezda nije stajala ni u trećoj deonici i naslućivalo se obaranje rekorda po razlici na jednoj utakmici ABA lige,a već u trećem minutu poslednjeg kvartala crveno-beli su prešli granicu od 100 pena. Svih 12 igrača upisalo u strelce u redovima aktuelnog šampiona ABA lige.

Do regionalnog rekorda nije došlo, ali je Zvezda ostvarila najveću pobedu u ABA ligi u istoriji kluba. Zadar je koliko toliko spasao čast u poslednjoj četvrtini.

Nejt Volters bio je najefikasniji u Zvezdi sa 17 poena. Luka Mitrović je postigao 16 uz 10 skokova, Marko Simonović 15, a Nemanja Dangubić 14 poena. Sjajan učinak ostvario je i Milko Bjelica sa 11 poena, šest skokova i osam asistencija. U Zadru je bolji od ostalih bio Ivan Marinković sa 20 poena i osam skokova.