Zagrebački derbi pripao Cedeviti: ‘Cibosi’ pali u finišu utakmice

Košarkaši Cedevite pobedili su Cibonu sa 71:69 (19:24, 24:19, 14:10, 14:16) u 8. kolu ABA lige.

Cibona je za nijansu bolje ušla u ovaj derbi, imala vođstvo tokom prve deonice, ali je do poluvremena Cedevita uspela da izjednači i na poluvreme ode rezultatom 43:43.

Drugo poluvreme počelo je serijom 8:0 u korist Cedevite, ali se Cibona brzo vratila svojom serijom 6:0, za 49:51 u 26. minutu.

Do kraja su se ekipe smenjivale u vođstvu, ali je Cedevita u par navrata uspevala da se ”odlepi” na pet do sedam poena razlike. Ipak, u samom finišu je Cibona ponovo uhvatila priključak, na kraju je Blesingejm imao šut za produžetak, ali nije pogodio, pa je ostalo 69:71.

Ovo je šesta pobeda Cedevite u osam odigranih kola, a večeras su najzapaženiji u redovima ekipe Jasmina Repeše bili Roko Leni Ukić sa 15 i Nemanja Gordić sa 12 poena.

U Ciboni, nešto bolji od ostalih Markota sa 14 i Siriščević sa 13 poena. Cibona sada ima učinak od tri pobede i pet poraza.

Podsetimo, večeras od 20:30h igraju još MZT i Metalac u Skoplju.