Zapamtite ove klince: Partizanove nade srušile moćni Real Madrid

Petlići FK Partizan
partizan.rs

Petlići Partizana (2002.) predvođeni trenerom Zoranom Mamićem nalaze se na 2. internacionalnom turniru Memorial Đuzepe Agueljo u Rimu, koji se igra od 11. do 14. juna.

Prvi meč na turniru crno-beli su odigrali sa velikim Realom iz Madrida i pobedili golom Čolića u 7. minutu sa 1:0. U poslednjem minutu meča Real je imao priliku da izjednači iz penala, ali je izvođač Kuenka šutirao pored gola.

Trener crno-belih petlića Mamić ističe:

Ponosan sam na klince, jer su imali prilike i da ubedljivije poraze rivala, ali smo u nekoliko navrata promašili šanse, pa smo na kraju mogli biti i kažnjeni iz penala u poslednjem minutu. Verujem da će naši dečaci dugo pamtiti ovu pobedu.

Zanimljivo je  da italijanska štampa naveliko piše da u timu Reala igra i sin Zinedina Zidana, Teo.

Petlići Partizana nalaze se u grupi C sa Realom iz Madrida, Lacijom i Nuova Tor Tre iz Trsta. Pored Partizanove, na turniru se igra u još 3 grupe:

Grupa A: Roma, Haladas, Torino, Lodiđani.

Grupa B: Inter, Kristal Palas, Napoli, Pordenone.

Grupa D: Juventus, Viktorija, Palermo, Verona.

Turnir se igra na velikom terenu sa pravim golovima 2 puta  po 30 minuta, što nije slučaj u domaćem prvenstvu u kome su puleni trenera  Mamića osvojili ubedljivo prvo mesto.