ZAVRŠNICA ZA INFARKT: Srbija propustila tri meč lopte, Rusija ide u POLUFINALE

Teniska reprezentacija Srbije nije uspela danas da se plasira u polufinale završnog turnira Dejvis kupa u Madridu, pošto su u odlučujućem meču Novak Đoković i Viktor Troicki izgubili od Karena Hačanova i Andreja Rubljova sa 4:6, 6:4, 6:7.

Dejvis kup

Ranije danas, Rubljov je bio ubedljiv protiv Filipa Krajinovića (6:1, 6:2), a potom je Đoković pobedio Hačanova (6:3, 6:3).

Dejvis kup tim Rusije će u polufinalu igrati protiv Kanade.

Srpski dubl je prvi stigao do brejka u današnjem meču i poveo sa 3:1, ali su Rusi nakon toga vezali četiri gema i preokrenuli rezultat.

I u drugom setu se vodila velika borba. Ponovo su Đoković i Troicki prvi stigli do brejka, imali su i 4:1, ali su Rusi uspeli da izjednače na 4:4. Medjutim, za razliku od prvog seta Hačanov i Rubljov ovog puta nisu uspeli i da preokrenu rezultat.

Srbija je u petom gemu trećeg seta spasila dve brejk lopte i to su bile dve jedine prilike za brejk u tom delu igre. Pobednik je rešen u sjajnom taj-brejku koji je nakon mnogo preokreta dobila Rusija sa 10:8. Prethodno je Srbija propustila tri meč lopte.