Žeravica u nadoknadi srušio Spartak, Sloboda odnela tri boda iz Subotice

Fudbaleri užičke Sloboda savladali su Spartak u Subotici sa 1:0 golom Žeravice u 91. minutu utakmice.

Te dve ekipe trebalo je da se sastanu u subotu, ali je stanje terena u Subotici bilo užasno, pa je odlučeno da bude odložen za sredu, odnosno danas.

Spartak je imao odličnu šansu u prvom poluvremenu, kada je Aleksandar Nosković tukao glavom iz blizine, posle centaršuta Andreja Mrkele, ali je Dejan Ranković spasao gol.

Slična situacija viđena je i u drugom poluvremenu, opet ispred gola gostiju. Mrkela je ponovo dobro centrirao, a pokušaj Dina Šarca glavom ponovo je osujetio golman Slobode.

U finišu meča prečka je bila saveznik gostiju, kada je posle kornera šutirao Kovačević.

I kada su svi očekivali da meč bude završen bez golova, Miloš Žeravica je iskoristio glupost odbrane Spartaka i u prvom minutu sudijske nadoknade postigao pogodak, čime je doneo izuzetno važna tri boda Užičanima u borbi za opstanak.