Živi san o Mundijalu: Fantastična Srbija srušila Nemačku!

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije napravila je istorijski uspeh i pobedila je Nemačku 3:2 (1:0), u meču osmog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je u prvom meču ovih selekcija izgubila 5:1 i imala je težak posao i kod kuće protiv jedne od najjačih ekipa sveta.

Nemačka je u ovaj meč ušla kao veliki favorit, s obzirom da je na sedam utakmica ostvarila svih sedam pobeda sa gol razlikom 34:2.

Srbija je u utakmicu ušla u sjajnoj formi, pošto je pobedila na poslednjih pet utakmica.

Alegra Poljak, napadač Real Sosijedada, šokirala je Nemice u 36. minutu, golom za 1:0.

Zatim je na scenu stupila Jovana Damnjanović, napadač Bajerna iz Minhena.

Postigla je gol u 49. minutu za 2:0, ali su se Nemice vratile golom Šuler u 60. minutu.

Nisu naše devojke klonule duhom i pale pod utiskom Nemica, već je Jovana postigla još jedan gol u 69. minutu za 3:1!

Do kraja meča su se sjajno branile, primile gol u 92. munutu, ali su u ostatku nadoknade odbranile prednost za neverovatnu istorijsku pobedu protiv trostrukog šampiona sveta i Top 3 reprezentacije sveta.

Sada su na drugom mestu sa 18 osvojenih bodova, tri manje od Nemica i pet više od Portugala.

Prvoplasirana ekipa ide dalje, što će gotovo sigurno biti Nemačka, dok naša reprezentacija ima šanse da kao jedna od tri najbolje drugoplasirane ekipe ode na Svetsko prvenstvo.

U najgorem slučaju, Srbija će igrati baraž sa još pet ekipa koje će biti drugoplasirane, gde će morati da dobiju dve utakmice.

Ostalo je još dva kola do kraja kvalifikacija i Srbija igra protiv Portugala kod kuće i Izraela u gostima, 2. i 6. aprila.

Sa dve pobede, Srbija može direktno na Svetsko prvenstvo!