Zvezda bez snage za pobedu: Marjanović ponovo odličan, Barsa trijumfovala na iskustvo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone sa 77:73 (15:15, 22:17, 11:18, 29:23) u utakmici 11. kola Top 16 faze Evrolige.

Na taj način Zvezda je zabeležila i osmi poraz u Top 16 fazi, a ima i tri pobede. Skor Barselone je obrnut – Katalonci imaju 8/3.

Boban Marjanović predovido je Zvezdu na ovoj utakmici sa 23 poena (10/17 za dva, 3/7 penali), 11 skokova, 5 asistencija i indeksom 35. Po 10 poena dodali su Blažič i Kalinić, 8 je postigao Dangubić, a 7 Dženkins. Na drugoj strani, Satoranski je bio najbolji sa 11 poena, 10 skokova i 5 asistencija, 12 poena ubacio je Navaro, a po 10 Uertas i Tomas.

Crvena zvezda će u narednom kolu 25. marta gostovati ekipi Albe. Barselona će ići na noge Žalgirisu.

Zvezda je odlično krenula u prvih pet minuta i stekla prednost od 9:6. Istakao se, kao po običaju u Evroligi, Zvezdin centar Boban Marjanović sa dva efektna zakucavanja. Takođe, Markus Vilijams je asistencijama pokazao zašto je jedan od najboljih dodavača u Evropi. Usledio je „prazan hod” u igri crveno-belih do kraja uvodne deonice, a Marko Tejić je u poslednjoj sekundi prve četvrtine ubacio trojku za 15:15.

Nastavili su domaći košarkaši da posrću, a to je silovita Barsa iskoristila da za dva i po minuta dođe do prednosti od „plus osam” – 17:25. Gosti su u 16. minutu prvi put na meču došli i do dvocifrene prednosti, a na smefaoru je stajalo visokih – 21:32. Baš onda kada to niko nije očekivao momci u crveno-belom su se raspucali i napravili seriju – 7:0. Zvezdini košarkaši su igrali po principu „kada ne znaš šta ćeš sa loptom, dodaj je Marjanoviću”. Visoki centar je u prvih dvadeset minuta nanizao 14 poena i bio je najzaslužniji što je njegov tim na pauzu otišao sa prihvatljivih „minus pet” – 32:37.

Odlično je Zvezda počela drugo poluvreme, a to je naročito bilo vidljivo u odbrani. Koševima Dženkinsa klub sa Malog Kalemegdana je došao i do izjednačenja – 41:41. Usledila je trojka Olesona, pa izgubljena lopta domaćeg tima, ali to nije sputalo četu Dejana Radonjića da napravi preokret. Van linije 6,75 bio je precizan Kalinić, pogodio je i Vilijams, a posle kontre Jovića usledila je erupcija oduševljenja u „Kombank areni” – 50:44. Barsa je do kraja treće deonice vezala četiri poena za konačnih 50:48 posle trideset minuta igre.

U poslednjih 10 minuta viđena je rovovska bitka. Odlične i čvrste odbrane bile su u prvom planu, a Barselona je u poslednjih pet minuta ušla sa „plus tri” – 56:59. Usledila je i trojka Navara posle problematičnih blokova centara Barselone, ali sudije ništa nisu dosudile – 59:62. Na 140 sekundi pre kraja utakmice Barsa je imala šest poena razlike – 62:68.

„Ludilo” u Areni nagovestio je Kalinić novom trojkom, a Jaka Blažič je sa dva ubačena slobodna bacanja doveo navijače do delirijuma – 67:68. Ipak, crveno-beli nisu imali snage za pobedu u ovom meču, te je tako Barsa slavila sa 77:73.