Zvezdin treći remi u nizu: Debitant Planić zatresao mrežu Vašaša, pa pocrveneo (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno protiv mađarskog Vašaša u pripremnom meču, a rezultat je bio 1:1.

Najavio je Nenad Lalatović, trener Crvene zvezde mogućnost da Bogdan Planić debituje već protiv Vašaša, a u Šentjuru pored Celja ga je i uvrstio u startnih 11.

I ispostavilo se da nije pogrešio. Iako defanzivac po vokaciji, u petom minutu je svoj tim doveo u vođstvo, posle sjajno izvedenog kornera Nenada Milijaša loptu je glavom zahvatio upravo Planić i poslao je u mrežu rivala.

Tri minuta pre pauze Planić je napravio grešku i faulirao protivnika na ivici kaznenog prostora, te zaradio crveni karton. Protivnik je tražio najstrožu kaznu, ali sudija Kovač je samo odmahnuo rukom.

Damir Kahriman je u 75. minutu dobro intervenisao, ali je samo minut kasnije bio prinuđen da vadi loptu iz mreže.

Izjednačujućem pogotku Mađara prethodio je prekršaj na Stojanovićem, a Zvezdin čuvar mreže bio je nemoćan u situaciji kada ga je strelac gola lobovao.